Yönetim

Murat HAKSEVEN

Merkez Müdürü / İcra Komitesi Başkanı

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı.
İş hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başladı. Kamu ve özel sektör kurumlarında Network Uzmanı, Sistem Analisti, Yazılım Uzmanı, Veri Tabanı Yöneticisi, Proje Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticiliği, Yazılım ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra, Yazılım Güvenilirlik Modelleri ve Yazılım Geliştirme Metodolojileri konularında akademik çalışmalarda da bulundu.
Bileşim A.Ş' de Operasyonlar Grubu'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Hakseven, son olarak Bileşim A.Ş' de Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevindeydi. Temmuz 2017 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne Merkez Müdürü olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Alp ERTUNGA

Teknoloji ve Altyapı Direktörü / İcra Komitesi Başkan Yardımcısı

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümününden lisans derecesine, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünden yüksek lisans derecesine, TOGAF Enterprise Architect ve ITIL Practitioner sertifikalarına sahiptir. İş hayatına Türk Dış Ticaret Bankası'nda Yazılım Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Anadolubank'ta Temel Bankacılık Yazılım Geliştirme Proje Lideri, Bankpozitif'te Uygulama Yöneticisi, BNP Paribas Cardif'te Proje Yönetim Ofisi Müdürü görevlerini gerçekleştirdikten sonra EY (Ernst & Young) firmasında Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı ekibinde Müdür olarak görev aldı.
Aralık 2016 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Teknoloji ve Altyapı Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

Salih TAŞYON

Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu Direktörü / İcra Komitesi Başkan Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde İşletme ihtisası yaptı.Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi.
İş hayatına Pepsi'de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Sigorta sektörüne Müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta'da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri'nde 9 yılı yönetici olmak üzere toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta'ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı. 2015 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde kurulan SİSEB' e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Direktör olarak göreve başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.

Erkan ŞEN

Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü / İcra Komitesi Başkan Yardımcısı

Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlamıştır. Kişisel Gelişim, Danışmanlık, ITIL Foundation ve Cobit sertifikalarına sahiptir. İş hayatına GIC Dünya Sigorta A.Ş. de (Bayındır Sigorta) Bilgi Teknolojileri Uzmanı olarak başladı. Daha sonra Batı Sigorta’da Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Sistem Analiz Müdürü olarak Zürich Sigorta da uzun yıllar Bankalar, SBM ve Sigortacılık alanında bir çok projeye imza attı.
2017 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde Analiz Müdürü olarak göreve başladı. 2018 temmuz ayı itibariyle Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Berk BACAKOĞLU

Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü / İcra Komitesi Başkan Yardımcısı

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Lisansını, Yeditepe Üniversitesi İşletme (MBA) Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Kurumsal Mimari, İş Zekası, Big Data, Altyapı (Framework) Geliştirme, Web Uygulama Geliştirme, Veri Yönetişimi ve Kalitesi, Yüksek Performanslı Analitik, Veri Tabanı Modellemesi alanlarında uzmandır.
İş hayatına Nexus Software şirketinde çeşitli uluslararası projelerde Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak başladı. Daha sonra Acıbadem Sigorta'da ve BT Grup şirketlerinde Proje Takım Lideri, Turkcell A.Ş'de Veri Ambarı ve İş Zekası Proje Sorumlusu ve Akbank A.Ş'de BT Kurumsal Mimari’de görev aldı.
Ağustos 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

A.Onur AKDOĞAN

İç Denetim Müdürü / İcra Komitesi Üyesi

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson and Wales Üniversitesinde Global İşletme Liderliği ve Finansal Yönetim alanlarında MBA çalışmalarını tamamlamıştır. İş hayatına 2009 yılında Ankara Sigorta’da başlayan Akdoğan, Ankara Sigorta’da İç Kontrol ve Risk Yönetim Departmanının kurulmasında rol almış ve İç Denetim Departmanında çeşitli görevlerde yer almıştır. 2011-2018 tarihleri arasında Ergo Sigorta İç Denetim Müdürlüğünde çeşitli pozisyonlarda görev alan Akdoğan, governance vb. projelerde etkin olarak rol almış ve danışmanlık desteği de sağlamıştır. Mart 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup, İç Denetim Müdürü görevini sürdürmektedir.

Yusuf ÖZER

Bilgi Güvenliği Müdürü / İcra Komitesi Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisansını tamamladı. İş hayatına Fortis Bank'ta Uygulama Yönetimi Yönetici Yardımcısı olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Akbank'ta Orta Katman Sistem Mimarı, TTNET'te Uygulama ve Orta Katman Müdürü, Ayrotek'te Teknik Hizmetler ve Satış’tan sorumlu Grup Müdürü olarak görev yaptı. Profesyonel iş hayatıyla birlikte Bilgi Üniversitesi Liderler Okulu programından mezun oldu, Medipol Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak ders verdi. Temmuz 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne katılmış olup Bilgi Güvenliği Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Onur KILIÇOĞLU

İnsan Kaynaklar Müdürü / İcra Komitesi Üyesi

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde lisansını, Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. CTI Co-Aktive Koçluk sertifikası sahibidir. İş hayatına 2003 yılında Humanitas şirketinde Performans Danışmanı olarak başladı. Sırasıyla Doğan Yayın Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı, Doğan Printing Center ve D-Smart’ta İnsan Kaynakları Müdürü ve Garanti Bankası’nda İnsan Kaynakları İş ortağı olarak çalıştı. Kılıçoğlu, Aralık 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne katılmış olup, İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.